Конституційний Суд розгляне відміну депутатської недоторканності
novynarnia.com

Конституційний Суд розгляне відміну депутатської недоторканності

Конституційний Суд України виявить, чи відповідяє закон про відміну депутатської недоторканності статтям Конституції України. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на СУД ІНФО.

11 квітня 2018 року Конституційний Суд України у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

«Відповідно до постанови «Про включення до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) і про його направлення до Конституційного Суду України» від 19 жовтня 2017 №2172- VIII Верховна Рада звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням дати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності, реєстр. №6773)», — сказано у повідомленні.

Згідно зі статтею 159 Конституції України, законопроект про внесення змін у Конституцію України має бути затвердженим Верховною Радою за погодження Конституційного Суду з відповідністю законопроекту статтям 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, у Раду внесли законопроект про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.