КПІ ім. Сікорського та УкрОборонПром відкрили спільну магістерську програму
ukroboronprom.com.ua

КПІ ім. Сікорського та УкрОборонПром відкрили спільну магістерську програму

У КПІ ім. Сікорського відкривають напрям із підготовки професійних управлінців для оборонно-промислового комплексу України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Відповідну магістерську програму ВНЗ реалізуватиме разом з державним концерном «Укроборонпром». Це передбачено угодою, підписаною між КПІ та «Укроборонпромом» сьогодні, 22 грудня 2017 року.

Під час урочистого підписання угоди заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець відзначив, що така співпраця між закладом освіти та замовником кадрів є гарним прикладом дуальної освіти, яка успішно використовується у більшості розвинених країн. Наразі один з ключових пріоритетів МОН — розробка необхідної законодавчої бази та широке впровадження дуальної освіти в Україні.

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов відзначив те, що Україна зараз формує професійну армію та для її підтримки необхідна підготовка професійних кадрів у оборонній сфері на системному рівні.

«І ми запрошуємо приєднатися до неї волонтерів та ветеранів АТО, які зможуть поєднати свій досвід зі знаннями, які вони отримають під час 1,5 річного інтенсивного навчання», – заявив він.

Спільна магістерська програма КПІ та Укроборонпрому має назву «Управління у сфері оборонно-промислового комплексу». Перший випуск магістрів за цією спеціальністю планується 2019 року.

Передбачається, що в межах програми готуватимуть фахівців, спроможних оперативно ухвалювати системні інноваційні рішення з урахуванням ризиків.

Щоб впровадити інтегровану програму, в університеті співпрацювали з Укроборонпромом, аби з’ясувати, які саме знання та компетенції повинні мати майбутні випускники.

Викладачі КПІ вчитимуть студентів таким дисциплінам як: правовий захист інтелектуальної власності, стратегічне управління, ризик-менеджмент, комерційна дипломатія тощо. Водночас, наприклад, вивчати інноваційну продукцію військово-промислового та подвійного призначення чи проходити практику слухачі будуть безпосередньо на підприємствах Укроборонпрому.

Окрім підготовки магістрів, угода також передбачає проходження практики на цих підприємствах інших студентів київського політеху, створення на виробничій базі умов для виконання ними курсових і дипломних проектів тощо. Натомість фахівці КПІ забезпечуватимуть науково-технічну підтримку проектам, що реалізуються на базі Укроборонпрому.

Також сторони домовилися робити спільні інноваційні проекти для оборонної промисловості. Ректор університету Михайло Згуровський відзначив, що співпраця між вишем та концерном у науковій сфері триває вже не перший рік.

Так, на базі ВАТ «Меридіан» триває промислове виробництво розробки КПІ — безпілотника «Spectator». Зараз він використовується та є неабияк затребуваним в українській армії, зокрема, у зоні АТО, Державній прикордонній службі, в аграрному секторі, для пошуково-рятувальних робіт тощо.

«Під час першої презентації наших розробок Укроборонпрому 3 роки тому ми представили 12 робіт, зараз їх уже 40 для всіх силових відомств. 6 з них поставлено на озброєння. До нашого НВО «Київська політехніка» увійшли 7 підприємств — 5 від Укроборонпрому і 2 від Державного космічного агентства. Це об’єднання забезпечує повний процес походження розробки — від ідеї до готового продукту», — зазначив Михайло Згуровський.

Повідомляється, що на наступному етапі розпочнеться створення програми підготовки спеціалістів, яка охоплює всі три рівня вищої освіти: бакалавр-магістр-PhD. А в подальшому – створення спільного Центру для розробки та впровадження у виробництво інноваційних проектів у сфері високих технологій.