Країни Чорноморського басейну визнали порти у Криму "закритими"
qha.com.ua

Країни Чорноморського басейну визнали порти у Криму «закритими»

Документом Меморандуму, окрім правильних назв українських морських портів, визначено статус портів, розташованих на території АР Крим, як «закриті». Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури України.

Комітетом Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні, дев’ятнадцяте засідання якого відбулось 17-19 квітня 2018 року у м. Одеса, підтримано пропозицію Української делегації щодо приведення у ЧМІС назв українських морських портів у відповідність до назв, визначених в UN/LOCODE, відповідне завдання включено до програми дій Комітету.

«Прийняття Комітетом Чорноморського меморандуму документу PSCC 19/9.2.3 є визнанням закритого статусу кримських портів. Це ще один крок на шляху до недопущення порушення суверенітету України та захисту інтересів держави на міжнародному рівні», — зазначено у повідомленні.

Цьогорічне засідання Комітету проходило під головуванням координатора контролю державою порту Морської адміністрації Республіки Туреччина — Hayri Hasandayioglu. На засіданні були присутні представники України, Туреччини, Болгарії, Грузії та Російської Федерації. Окрім того, важливою подією є обрання Головою Комітету у 2018 році представника від України Петренка Дмитра.

Фото з конференції. Ресурс: mtu.gov.ua

«З метою недопущення використання у Чорноморському регіоні протизаконної інформації щодо приналежності морських портів, розташованих та тимчасово окупованій території АР Крим до Російської Федерації, Україною було винесено на розгляд Комітету пропозиції щодо запровадження в Чорноморській інформаційній системі (ЧМІС) використання Класифікатора торговельних і транспортних пунктів Організації Об’єднаних Націй (UN/LOCODE) (документ PSCC 19/9.4.2)», — сказано у повідомленні.

Повної підтримки цієї пропозиції досягти не вдалося, але завдяки наполегливості представників української делегації вивчення зазначеного питання включено до програми дій Комітету, а рішення буде прийнято на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у квітні 2019 року у м. Бургас, Республіка Болгарія.