Квота на українські пісні в радіоефірі зросла до 30%
facebook.com/hitfm.ua
Ведуча Хіт FM Сімона Солодуха

Квота на українські пісні в радіоефірі зросла до 30%

Сьогодні, 8 листопада, почався другий етап запровадження квот на українські пісні та передачі на радіо. З цього дня частка україномовних пісень у ефірі радіостанцій має складати 30%, а передач українською — 55%. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради. 

Як ідеться в перехідних положеннях закону №1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій», протягом другого року з моменту набрання законом чинності квота на українську мову в ефірі радіо зростає на 5%. Закон вступив у дію 8 листопада 2016 року, тож саме сьогодні починається другий рік від набуття ним чинності.

Таким чином, з цього дня радіостанції зобов’язані транслювати у проміжках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 як мінімум 30% пісень українською мовою (раніше було 25%). Частка передач державною мовою тепер має становити щонайменше 55% замість попередніх 50%.

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення очікують, що черговий етап впровадження мовних квот призведе до зростання середнього показника ротації україномовних пісень в ефірі загальнодержавних радіостанцій до 37%.