Ліквідація Захарченка: "методична зачистка тих, хто знає занадто багато"
Кафе «Сепар» після вибуху/ REUTERS

Ліквідація Захарченка: «методична зачистка тих, хто знає занадто багато»

Ватажка терористичного угрупування «ДНР» Захарченка підірвали 31 серпня в ресторані «Сепар» в центрі Донецька. Згодом у фейковій «ДНР» заявили, що в результаті вибуху загинули двоє людей, дев’ять — постраждали. 

Кафе «Сепар» після вибуху/ REUTERS

У МЗС РФ у вбивстві Захарченка звинуватили Україну.

«Є всі підстави вважати, що за його вбивством стоїть київський режим, який не раз використовував подібні методи усунення інакомислячих і неугодних», — заявила представник МЗС РФ Марія Захарова.

Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу у зв’язку з убивством Захарченка за статтею «акт міжнародного тероризму» (ст. 361 КК РФ).

Окупанти повідомили про затримання у Донецьку підозрюваних у вбивстві на Захарченка. Зазначалося, що затримані — «українські диверсанти і пов’язані з ними особи». Виконуючий обов’язки так званого «глави ДНР» Дмитро Трапєзніков заявив, що затримані нібито підтвердили причетність України до цього злочину. Крім того, «розвідка» так званої «ДНР» заявила, що українська армія готує наступ, імовірно, на 14 вересня.

У штабі Об’єднаних сил спростували цю інформацію.

Новоспечений глава терористів Трапєзніков

В свою чергу, представник омбудсмена України в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський заявив, що з чотирьох затриманих просто «вибили» зізнання у співпраці з Україною, щоб оголосити про закриття розслідування.

В той час коли російські політики в один голос звинувачують Київ у вбивстві Захарченка, а реакція російського МЗС з’явилася просто блискавично, речниця МЗС України Мар’яна Беца наголошує:

«Мегаблискавична реакція МЗС РФ на вбивство Захарченка свідчить, як мінімум, про спроби РФ прикрити маріонеток, яких вона підтримує і фінансує».

За словами голови СБУ, у відомстві вважають, що проводиться «методична зачистка тих, хто знає занадто багато і у кого на руках кров, тих, хто не потрібен надалі як свідки». В СБУ не виключають причетності до вбивства російських спецслужб, для яких одіозна фігура Захарченка могла стати непотрібною і заважати.

У той же час в СБУ назвали другу версію вбивства Захарченка — міжусобні війни між терористами, які не можуть поділити владу та гроші.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов прокоментував вбивство ватажка донецьких сепаратистів Олександра Захарченка, підкресливши, що «у окупантів і їх маріонеток завжди один кінець — ганебне небуття».

Турчинов у дописі на своїй сторінці у Facebook зазначив:

«На окупованому Донбасі сформувалась вибухова кримінальна суміш з гопників, крадіїв, гвалтівників, найманців, російських спецслужб та російських військових. Це брудне коло приречене на самознищення. Хто з них, кого і за що вбиває — питання риторичне. А вирок їм всім підписали в Кремлі ще у лютому 2014».

До слова, через вбивство Захарченка ватажок «ЛНР» втік з фейкової республіки.