Лісовим охоронцям встановлять GPS-трекери на авто
flickr.com/tjflex

Лісовим охоронцям встановлять GPS-трекери на авто

В Україні посилять контроль за роботою рейдових бригад щодо попередження незаконних рубок та оперативного виявлення правопорушників у лісі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Держлісагенства.

«Ми проаналізували, що в цілому рейдові бригади працюють добре. Однак, інколи, звітуючи до Держлісагентства про велику кількість проведених рейдів з охорони та захисту лісу, виявляється дуже низька їх ефективність. Тому у 2018 році, щоб посилити контроль, ми будемо встановлювати GPS-трекери на автомобілі державної лісової охорони з метою відстеження їх пересування», — зазначив аступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Також заступник Голови відомства повідомив, що з 2014 року почала зростати кількість незаконних рубок. Одак у 2017 році їх обсяг зменшився, порівняно із 2016 роком.

«За 2017 рік обсяг незаконних рубок склав трохи більше 26 тис. куб. метрів, кількість випадків – 7 тисяч. Сума заподіяної шкоди склала 157,5 млн грн. Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів», — розповів Бондар.

За його словами, найбільші обсяги незаконних рубок лісу виявлені Рівненській (3,1 тис. куб. м), Херсонській (2,7 тис. куб. м), Львівській (2,4 тис. куб. м), Харківській (2,2 тис. куб. м), Закарпатській (2,1 тис. куб. м) та Житомирській (1,8 тис. куб. м) областях.

Заступник голови Держагенства звернув увагу на те, що значно зросла частка незаконних рубок, скоєних невстановленими особами.