Літак «Руслан» за тиждень півтора рази облетів довкола Землі
antonov.com

Літак «Руслан» за тиждень півтора рази облетів довкола Землі

Важкий транспортний літак Ан-124-100 «Руслан» авіакомпанії «Авіалінії Антонова» здійснив кругосвітню подорож за 7 днів. Він подолав 62000 км, що в півтора рази більше довжини лінії екватора. Про це повідомляє itc.ua iз посиланням на прес-центр ДП «Антонов».

Подорож почалася 18 вересня 2017 року. Тоді «Руслан» перелетів з аеропорту Марі (Туркменістан) в Гельсінкі (Фінляндія), де взяв на борт комерційний вантаж вагою 54 тонни. Літак перевозив промислові нагрівачі-теплообмінники. Наступного дня «Руслан» відправився до місця призначення — в Кампінас (Бразилія). На шляху він зробив дві проміжні посадки — в Лейпцігу (Німеччина) і Дакарі (Сенегал). 20 вересня вантаж був доставлений в аеропорт Віракопус (Кампінас).

Потім літак здійснив переліт у Бангор (штат Мен, США) для перевезення установок з очищення води в Дарвін (Австралія). Загальна вага вантажу склала 58 тонн. На шляху виконав проміжні посадки в Анкориджі (Аляска, США) і Наріта (Японія). З Австралії Ан-124-100 повернувся в м Марі (Туркменістан). Згодом полетів в Мілан (Італія), де взяв на борт вантаж вагою 62 т і доставив його в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Таким чином, загалом за час експедиції «Руслан» подолав 62000 км. Це в півтора рази більше довжини лінії екватора.

Директор авіатранспортного підрозділу ДП «Антонов» Михайло Харченко зазначив, що вересень 2017 став одним з найпродуктивніших місяців роботи «Авіаліній Антонова» за останні два роки. Наразі комерційні перевезення виконують п’ять «Русланів».

Ан-124-100 «Руслан» створений на базі важкого військово-транспортного літака Ан-124 «Руслан», який є найбільш вантажопідйомним літаком з серійно вироблюваних в світі. Він здійснює перевезення на великі відстані важких і великогабаритних вантажів, а також різної спеціальної техніки.