Литовсько-польсько-українській військовій бригаді присвоєно ім'я князя Острозького
facebook.com/mnbhq

Литовсько-польсько-українській військовій бригаді присвоєно ім’я князя Острозького

Литовсько-польсько-українській військовій бригаді присвоєно ім’я князя Костянтина Острозького та вручено бойовий прапор. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Він зазначив, що це рішення було прийнято ще минулого року під час Восьмої Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі головами парламентів усіх трьох країн.

«Напередодні Покрови — свята захисників України надійшла знакова новина — наше рішення втілено в життя — спільній Литовсько-польсько-українській військовій бригаді присвоєно ім’я Костянтина Острозького та вручено бойове знамено», — зазначив Парубій.

Спікер українського парламенту наголосив, що саме князь Острозький є постаттю, яка об’єднує всі три народи. Зокрема, саме він керував об’єднаним українсько-польсько-литовським військом, яке розбило 80-тисячну московську армію у битві під Оршею 8 вересня 1514 року. Тому, додає Парубій, Костянтина Острозького можна вважати символом перемог і військової доблесті усіх трьох народів.

На бойовому прапорі спільної бригади зображено емблему військового формування — щит із трьома схрещеними мечами, який символізує бойову єдність українців, поляків та литовців.

«Це знак і послання усім, і друзям і ворогам, що наші народи, наші воїни стоять плечем до плеча, одним міцним щитом Європи, як і п’ятсот років тому. Разом переможемо!», — зазначив голова Верховної Ради.

Спільну литовсько-польсько-українську бригаду було створено у 2014 за угодою між міністрами оборони всіх трьох країн. Основними цілями її створення було названо підвищення рівня взаємної довіри, зміцнення військової співпраці між державами, а також покращення безпекової ситуації в регіоні. За планом, бригада братиме участь у міжнародних операціях на основі мандату Ради Безпеки ООН.