Лутковська звернулася до омбудсмена РФ щодо Ільмі Умерова
Ilmi Umerov / Facebook

Лутковська звернулася до омбудсмена РФ щодо Ільмі Умерова

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулась до своєї російської колеги Тетяни Москалькової зі зверненням про захист права Ільмі Умерова на життя і гарантування йому можливості отримувати адекватну медичну допомогу. Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

Омбудсмен України також висловила переконання, що покарання, яке обмежує свободу, несе пряму загрозу життю Ільмі Умерову.

«Ситуація викликає особливу занепокоєність, оскільки Ільмі Умеров переніс операцію на серці, страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона, стан його здоров’я з кожним днем погіршується, у зв’язку з чим він потребує постійного догляду з боку медичного персоналу», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

Нагадаємо, минулого тижня вона запропонувала омбудсмену РФ продовжити практику спільних візитів. Зокрема йшлося про організацію спільного візиту, під час якого Валерія Лутковська змогла б особисто зустрітися з громадянами України, що перебувають у місцях позбавлення волі на території Росії.