Луценко звинуватив Ситника у незаконній діяльності ФБР США на території України

Генпрокурор Юрій Луценко звинуватив главу НАБУ Артема Ситника у незаконній діяльності ФБР США на території України. Про це він заявив в ефірі «ТСН.Тиждень», повідомляє Main.in.ua.

Таким чином Луценко прокоментував заяву Ситника про співпрацю НАБУ з представниками Федерального бюро розслідувань США у справі корупції в Держміграційній службі України та незаконного видобутку бурштину.

Генпрокурор зауважив, що спільна операція за участі іноземної служби без відповідних процедур є незаконною.

«Ситник сказав, що це була спільна операція НАБУ і ФБР. Якщо він це заявив, то виникає взагалі питання: «а хто дозволив операцію іноземної спецслужби на території України?». Мені відомо, що на територію України були лише раз запрошені працівники ФБР після вбивства Павла Шеремета. Спільна операція, як він формулює, є незаконною без відповідних процедур. Я розумію бажання Ситника прикрити свої величезні проблеми, але прикривати їх іноземними партнерами», — наголосив Луценко.

Генпрокурор додав, що парламенту варто підготувати законодавчі зміни до закону про НАБУ.

Нагадаємо, 30 листопада в НАБУ заявили, що напередодні під час документування «одного з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям».

Своєю чергою, перший заступник голови ДМС Діна Пімахова заявила, що подала заяву до СБУ щодо пропозиції хабара з власної ініціативи.