Львів просить ЄБРР допомогти зі сміттям

Львів просить ЄБРР допомогти зі сміттям

Львівська міська рада та Львівське комунальне підприємство «Зелене місто» подали Європейському банку реконструкції та розвитку заявку на отримання кредиту для фінансування першого етапу реабілітації полігону твердих побутових відходів Грибовичі та будівництво установок із сортування та переробки сміття Львові. Проект оцінюється в 35 млн євро. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

За інформацією агентства, очікується, що торги з контрактів на реалізацію проекту почнуться в четвертому кварталі 2017 року. Наразі банк займаєтсья пошуком компаній, які могли б зацікавитися роботами з відновлення полиігону Грабовичі, а також будівництвом очисних споруд.

У березні цього року міськрада Львова та французька компанія Egis підписали меморандум, за яким компанія розробить проект рекультивації полігону Грибовичі, а також проект нового комплексу для переробки відходів.

 

Нагадаємо, на початку року віце-прем’єр Геннадій Зубко повідомив, що можливість виділення Львову 35 млн євро в кредит для вирішення зазначених проблем розглядає також Європейський інвестиційний банк. Прем’єр Володимир Гройсман запевнив, що уряд готовий надати гарантії для реалізації цього проекту.

Як повідомлялося раніше, 29 травня 2016 року на львівському міському полігоні твердих побутових відходів сталася пожежа. 30 травня під час ліквідації пожежі внаслідок сміттєвого зсуву,  загинуло троє пожежників і еколог ЛКП «Збиранка». Внаслідок цього полігон закрили, наразі Львів змушений вивозити свої відходи на полігони інших міст та областей.