Львівська облрада виділила 1,5 млн гривень на дослідження карстових пустот поблизу Трускавця
Скрін

Львівська облрада виділила 1,5 млн гривень на дослідження карстових пустот поблизу Трускавця

Львівська облрада виділила 1,48 млн гривень на дослідження карстових пустот поблизу Трускавця. За виділення коштів на моніторинг території Стебницького калійного родовища під час сесії 10 жовтня проголосувало 58 депутатів. Про це повідомляє zaxid.net.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник у ході обговорення цього питання заявив, що за кошти виділяють для моніторингу ситуації, що виникла після обвалу карстових пустот закинутих шахт. Моніторинг проводитимуть фахівці Івано-Франківського національного університету нафти і газу та німецької фірми K-UTEC AG.

«У кінці сьогоднішньої сесії ЛОР депутати мають прийняти звернення до Кабміну щодо створення урядової комісії для дослідження причин виникнення обвалу, а також звернення до Нацполіції Львівщини та СБУ для притягнення до відповідальності осіб, які призвели до такої ситуації», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що обвал карстових пустот виник після нічного землетрусу 30 вересня. Після цього на автомобільній дорозі, яка з’єднує Трускавець і Дрогобич, виявили численні тріщини.

Такі ж пустоти тягнуться під основною автодорогою з всеукраїнського курорту. За словами експертів, її обвал – це лише питання часу. Зараз там дозволений рух лише легкового транспорту, а фахівці розробляють план альтернативної дороги.

Служба автомобільних доріг Львівщини зафіксувала вже п’ять тріщин на відрізку дороги Трускавець – Дрогобич, які утворилися після обвалу.