Майже 100 українських ВНЗ і наукових установ МОН матимуть доступ до Scopus та Web of Science
stnorbert/Flickr

Майже 100 українських ВНЗ і наукових установ МОН матимуть доступ до Scopus та Web of Science

Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть майже 100 українських вишів та наукових установ МОН.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на заступника Міністра освіти і науки Максима Стріху.

Спеціально створена Комісія відбирала українські ВНЗ та наукові установи за такими критеріями: спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, можливість надання такого доступу іншим організаціями, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus тощо.

«Невдовзі через бібліотеки провідних вишів країни кожен матиме можливість користуватися ресурсами, які надають бази даних Scopus та Web of Science. Вони будуть доступні в кожному обласному центрі. Такі бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для наукових установ», – наголосив Максим Стріха.

Дані ресурси дозволяють з’ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень та хто працює у цьому напрямку.

«Доступ до електронних наукових баз даних дозволить українським вченим працювати з найбільш актуальною інформацією. Це сприятиме тому, що якість досліджень і розробок у наших ВНЗ та наукових установах підвищуватиметься», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

На конференції делегати від ВНЗ представили власні наукові винаходи. Науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського поділилися, як за допомогою ультразвуку можна очищувати воду. Цей пристрій здатний фільтрувати велику кількість рідини без застосування хімікатів. Розробітники зазначили, що винахід планують застосовувати у польових умовах, зокрема, у зоні проведення АТО.