«Мальдіви, Росія... Що це?» — як пройшла прес-конференція Януковича
antikor.com.ua

«Мальдіви, Росія… Що це?» — як пройшла прес-конференція Януковича

Сьогодні, 2 березня, підозрюваний у державній зраді екс-президент України Віктор Янукович провів прес-конференцію у Москві. На ній він підіймав теми розстрілів на Майдані у 2014-му році, розповідав про свої права на владу а також обговорював судовий процес 21 лютого. Ми підготували основні цитати екс-президента з конференції.

Віктора Януковича було оголошено у розшук у 2014 році, з тих пір він і досі перебуває у Росії. Останній раз екс-президент України давав прес-конференцію 25 листопада 2016 року. Сьогодні з Януковичем пройшла чергова зустріч, на якій він відповідав на запитання преси — як української, так і російської.

Про звинувачення у державній зраді

Під час конференції Віктору задали питання стосовно листа, якого екс-президент написав для Володимира Путіна. На це питання Віктор відповів ухильно.

«Путіну я написав звернення. У цьому зверненні я посилався на договір про дружбу і взаємодопомогу між Україною і Росією. Я запропонував провести консультації і вносив пропозицію про введення поліцейської миротворчої місії», — сказав Янукович.

Про звинувачення у розкраданні державного майна

Колишній президент України наголосив на тому, що в Росії проживає на кошти сім’ї.

«А за рахунок чого я живу? У мене є сім’я, є син. Досить молодий і здоровий чоловік. Я живу з сім’єю. Як то кажуть, не рахуйте чужі гроші. Я вам скажу, мені ніхто не заздрить … Але факт, що ніяких грошей Януковича ні в одному банку світу немає, вже доведено. Не було ніяких грошей. Так їх і немає», — стверджує Янукович.

Про закон про реінтеграцію Донбасу

Також Янукович назвав закон про реінтеграцію Донбасу, який вступив в силу 24 лютого, «законом продовження війни». За словами екс-президента, закон «повністю виключає виконання Мінських угод». За його переконаннями, вихід із ситуації криється тільки в прямих переговорах Києва з Донецьком і Луганськом.

«Я впевнений, що єдиний шлях до миру — це мирні переговори. Прямі переговори з представниками Донбасу за сприяння та під наглядом представників Європейського союзу, Росії, США і ООН», — підсумував Янукович.

Про повернення в Україну

Відповідаючи на питання про перспективи свого повернення в Україну, Янукович також ухилився від прямої відповіді, і вказав, що головне — це досягнення миру на Донбасі.

Про відпустку Петра Порошенка на Мальдівах

На прес-конференції не обійшлося й без казусів. На запитання української журналістки стосовно порівняння відпустки Петра Порошенка на Мальдівах та втечі Януковича в Росію, президент не знайшов слів. «Мальдіви, Росія… Що це?» — відповів президент, після чого слово взяв його адвокат.

Варто зазначити, що спроби українських журналістів задавати питання українською мовою були припинені — їх одразу попросили перекладати запитання на російську мову.

Переглянути повну версію прес-конференції ви можете нижче.

Нагадаємо, що 28 лютого 2018 року Президент України Петро Порошенко провів прес-конференцію, де розповів про майбутні плани та відповів на запитання преси.