"Медичну карту дитини" скасовано, що тепер потрібно подавати в садочки та школи
pixabay.com

«Медичну карту дитини» скасовано, що тепер потрібно подавати в садочки та школи

В Україні скасовано «медичну карту дитини», яка раніше зберігалася в навчальних закладах — школах та садочках. Про скасування форми № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» повідомляє Урядовий портал.

Медичні дані дитини раніше зберігалися в навчальних закладах. МОЗ цю норму скасувало. Це пов’язано з тим, що дані про стан здоров’я дитини не повинні бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу.

Згідно з правом на медичну таємницю, «дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) — медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я», — зазначили у МОЗ.

Тепер, як зазначає УНІАН, при вступі до дитсадка не потрібно надавати медичну картку особливої форми — достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, що дитина здорова. При вступі до школи — довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд. Якщо дитина хворіє, то лікар може зробити відповідний запис зі згоди батьків. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о).  Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати.