Мін’юст аналізуватиме ефективність схвалених законодавчих актів
minjust.gov.ua

Мін’юст аналізуватиме ефективність схвалених законодавчих актів

У Міністерстві юстиції напрацювали механізм, який використовуватимуть для моніторингу та оцінки чинного українського законодавства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт відомства.

Спеціалісти Мін’юсту спільно з європейськими експертами розробили відповідний документ — «Порядок моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих законодавчих актів у сфері правового регулювання банкрутства, виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), судово-експертної діяльності, судоустрою та судочинства, адвокатури та здійснення адвокатської діяльності, надання безоплатної правничої допомоги».

Здійснення моніторингу полягатиме у зборі, узагальненні та аналізі даних від держорганів, органів суддівського врядування та самоврядування, органів адвокатського самоврядування, органів Асоціації приватних виконавців України, громадських організацій та інших суб’єктів.

Він контролюватиме стабільність та системність законодавчих актів, своєчасну розробку їх концепції, якщо передбачається, що вони регулюватимуть нову сферу правовідносин.

За словами заступниці міністра юстиції Світлани Глущенко, запровадження моніторингу дозволить по-новому оцінювати чинні законодавчі акти, використовуючи міжнародний досвід.

«Ми спільно напрацюємо план дій, який сприятиме ефективному проведенню моніторингу на базі Мін’юсту і системному реагуванню на прогалини в законодавстві, колізійні та застарілі норми» – зазначила вона.