Мінагропрод має намір скасувати право постійного користування землею

Міністерство аграрної політики та продовольства України пропонує унеможливити надання земельних ділянок на правах постійного користування. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відповідно до підготовленого Мінагропродом законопроекту фізичним та юридичним особам, що мають право постійного користування земельними ділянками, дозволять перезаписати їх в оренду терміном на 50 років або викупити з відстрочкою платежу на 30 років.

«Документ передбачає, що несільскогосподарські державні та комунальні підприємства автоматично отримують право господарського ведення на ділянках, які були в постійному користуванні. При цьому сільгосппідприємства державної та комунальної форм власності будуть зобов’язані перезаписати землю, яка була в постійному користуванні, в оренду на 50 років», — йдеться у повідомленні.

У проекті закону вказано, що відчуження, заставлення земельних ділянок, які перебувають у господарському веденні або в оперативному управлінні, можливі лише за умови узгодження з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Несільскогосподарскі ділянки, які знаходяться в оперативному управлінні або господарському веденні, також можуть передаватися в оренду виключно через земельні торги на період не більше 3 років. Стосовно сільськогосподарських ділянок період оренди не має перевищувати 7 років. При цьому передача ділянок в оренду можливе не раніше, ніж через три роки з моменту надання йому права оперативного управління або господарського ведення.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, наразі законодавча неурегульованість питання розпорядження землями на правах постійного користування спричинях корупцію, а також конфлікт інтересів між землевкористувачами та органами влади.