Міненерговугілля розпочало розробляти Концепцію впровадження Smart Grid в Україні
facebook.com/minenergoua

Міненерговугілля розпочало розробляти Концепцію впровадження Smart Grid в Україні

Міненерговугілля в рамках співпраці зі Світовим банком залучили двох експертів з розвитку Smart Grid. Головним завданням Роберта Шлензака та Олександра Денисенка є допомога Міністерству в підготовці проектів Концепції впровадження Smart Grid в Україні до 2035 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Відкриваючи зустріч, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зазначила, що Україна зацікавлена у вивченні європейського досвіду впровадження Smart Grid.

Також вона анонсувала, що під час Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» планується докладне обговорення цього питання – відповідний круглий стіл «Концепція Smаrt Grіd та необхідність впровадження елементів Smаrt Grіd-технологій в умовах реформування ринку електричної енергії» відбудеться 8 листопада.

У своїй презентації Роберт Шлензак окреслив досвід країн ЄС і проаналізував основні передумови щодо необхідності впровадження Smart Grid, якими є підвищення безпеки постачання електричної енергії, підвищення конкурентоспроможності енергетичного ринку та забезпечення сталого розвитку енергетичного сектору.

У ході презентації обговорено правовий статус Smart Grid та впровадження енергетичних кластерів на прикладі Польщі.

Під час зустрічі представники ДП НЕК «Укренерго» та енергопостачальних компаній наголошували на важливості застосування комплексного підходу під час впровадження Smart Grid. Також було обговорено питання впровадження «розумних» лічильників, створення необхідних баз даних та забезпечення ефективної комунікації зі споживачами.