Міненерговугілля утворило комісію з перетворення «Укренерго» у приватне акціонерне товариство

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України сформувало комісію з реорганізації держпідприємства НЕК «Укренерго» у приватне акціонерне товариство (ПрАт), 100% акцій якого належать державі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Інтеракс-Україна.

До складу комісії входять представники профільного міністерства, Мінекономрозвитку, Фонду держмайна (ФДМ) і самої компанії.

Зазначється, що у тримісячний термін комісія має подати на затвердження проект статуту «Укренерго» та акт оцінки цілісного майнового комплексу. Таке рішення задокументовано у наказі №728 від 5 грудня 2017 року

Також комісія має забезпечити стягнення дебіторської заборгованості. Термін заявлення кредиторами вимог до «Укренерго» складає два місяці з дати оприлюднення повідомлення про рішення щодо реорганізації компанії.

22 листопада 2017 року Уряд схвалив перетворення «Укренерго» в ПрАТ, 100% акцій якого належать державі. Усе майно, яке перебуває на балансі ДП та забезпечує цілісність об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України, диспетчерське управління, магістральні та міждержавні мережі, закріплюється за ПрАТ і не підлягає відчуженню.

«Укренерго» – енергетична компанія, яка спеціалізується на оперативно-технологічному управлінні Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). Вона є державним підприємством, яке перебуває в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, але буде перетворене в приватне акціонерне товариство.