Мінінфраструктури створило ДП, що займатиметься кіберзахистом об'єктів критичної інфраструктури
flickr.com/hagerstowncc

Мінінфраструктури створило ДП, що займатиметься кіберзахистом об’єктів критичної інфраструктури

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк заявив, що міністерство створило генеральний секретаріат цифрової інфраструктури та державне підприємство, яке буде опікуватися питаннями кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Про це заступник міністра розповів повідомив він під час міжнародного круглого столу «Роль і місце спецслужб у захисті об’єктів критичної інфраструктури», який пройшов у Києві сьогодні, 29 листопада. Він зазначив, що Володимир Омелян наполіг на необхідності створення генерального директорату цифрової інфраструктури ще до прийняття Концепції захисту критичної інфраструктури.

«На сьогодні вже також створено державне підприємство, яке буде опікуватися питаннями кіберзахисту, контролю за пожежно-техногенними ситуаціями, фізичної охорони і оборони об’єктів критичної інфраструктури», — заявив Лавренюк.

Він додав, що на даному етапі триває формування штату цього держпідприємства. За словами урядовця, наразі вже призначено директора ДП, який набирає команду працівників. Крім того, як наголосив Лавренюк, підприємство вже зараз має певні досягнення.

«Вони прописали концепцію захисту Одеського порту, порт підтримав цю ініціативу. Провели деякі торги, розробили відповідний програмний продукт і технічне забезпечення. Ми будемо ініціювати створення спільної робочої групи з представниками СБУ, які займаються питаннями кібербезпеки, а також Нацполіції, Державної служби захисту інформації, РНБО. Створимо модель Одеського порту з урахуванням наявних розробок програмного забезпечення і зімітуємо кібератаку, щоби протестувати систему», — розповів заступник міністра.

Лавренюк додав, що для початку роботи держпідприємтсва, яке опікуватиметься кібербезпекою критичних об’єктів інфраструктури європейські партнери виділили грант у розмірі близько 60 млн гривень.

Нагадаємо, 7 листопада Петро Порошенко підписав закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», прийнятий парламентом на початку жовтня.

Крім того, тиждень тому Нацполіція уклала з «Майкрософт Україна» угоду про співпрацю у сфері інформаційної та кібербезпеки.