Міністерство освіти заборонило закривати гуртожитки на ніч
Lecture credit Contrapositive/Flickr

Міністерство освіти заборонило закривати гуртожитки на ніч

Студенти вищих навчальних закладів України у будь-який час доби мають право на вільний доступ до гуртожитків, у яких мешкають. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на лист до ГО «Українська асоціація студентів», який опублікувало Міністерство освіти і науки у вівторок, 31 жовтня.

Чинними законами України не передбачено будь-яких обмежень стосовно користування студентами-мешканцями гуртожитків своїм житловим приміщенням у певний час доби. Це регулює закон України «Про освіту», де частина «Про вищу освіту» передбачає таке право для мешканців гуртожитків.

«Вважаємо неприпустимим встановлення вимог стосовно обов’язкового запису причин запізнення у спеціальні журнали або подання пояснювальних записок за такими фактами і подальшим їх розглядом адміністрацією ВНЗ», — йдеться у листі.

Також наголошується, що незаконними є безпідставні виселення з гуртожитків, а також залучення їх мешканців до примусових робіт.

Міносвіти рекомендувало ВНЗ привести свої документи в частині гуртожитків у відповідність до чинного законодавства, зокрема, до закону «Про вищу освіту».