Міносвіти перевірить, чи всі школи та дитсадки оприлюднили фінансові звіти
flickr.com/National Bank Of Ukraine

Міносвіти перевірить, чи всі школи та дитсадки оприлюднили фінансові звіти

МОН направило до місцевих органів управління освітою листа, у якому доручило провести моніторинг виконання шкільними та дошкільними закладами вимоги щодо публічного оприлюднення фінзвітності до 1 грудня. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт відомства.

Як зазначили в МОН, відповідного листа отримали всі управління, а також керівники закладів шкіл та дитячих садочків.

Нагадаємо, що 2 листопада представники МОН та керівники обласних управлінь освіти встановили, що до 1 грудня заклади загальної середньої та дошкільної освіти повинні відзвітувати про фінансові надходження та витрати, незалежно від того, чи це бюджетні кошти, чи благодійні внески батьків.

Крім того, навчальні заклади повинні оприлюднити звітності на своїх сайтах або на сайтах засновників. Зазначена вимога передбачена статтею 30 нового закону про освіту, де вказаний повний перелік інформації та документів, до яких заклади освіти зобов’язані забезпечувати відкритий доступ.

У МОН наголошували, що у разі невиконання вимоги керівники шкіл та дитсадків можуть отримати догану. У відомстві також нагадали, що за порушення законів «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів» передбачена адміністративна відповідальність.