Мінприроди та ЄБРР створять проектний офіс для проведення реформи у системі управління водними ресурсами

Міністерство екології та природних ресурсів і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочали процес створення проектного офісу H2Office, який працюватиме над удосконаленням концепції реформування системи управління водними ресурсами та розмежуванням функцій реалізації водної політики і управлінням інфраструктурою, а також наданням послуг. Про це повідомляє Урядовий портал.

Після нещодавнього засідання робочої групи Міністерства екології та природних ресурсів було сторено відповідну наглядову раду за участі провідних експертів-практиків з реформування державного сектору України, спеціалістів у сфері водного господарства, зрошення та дренажу, представників міжнародних організацій та Мінприроди. Також було затверджено план роботи проектного офісу H2Office.

Зазначається, що даний офіс також працюватиме над пілотним інвестиційним проектом з реконструкції зрошувальної системи півдня України.

Нещодавно Уряд звернувся до ЄБРР із проханням надати підтримку зусиллям з реформування системи управління водними ресурсами, зокрема, шляхом розробки та подальшої реалізації пілотного проекту на одній із зрошувальних систем півдня України.

«Загальна мета проекту полягає у підвищенні ефективності управління водними ресурсами через впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Це дозволить  з’ясувати інституційні та функціональні недоліки як національного управління водними ресурсами, так і національної системи зрошення та дренажу», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку планує виділити шести українським компаніям 160 тисяч євро у вигляді кліматичних інноваційних ваучерів.