Мінрегіон пропонує ввести страхування відповідальності в будівництві
flickr.com/John Keogh

Мінрегіон пропонує ввести страхування відповідальності в будівництві

У міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ запропонували ввести страхування відповідальності архітекторів, проектувальників та інших професійних виконавців будівельних робіт. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Запровадження страхування дозволить захистити права замовників будівельних послуг, інвесторів та інших учасників будівництва.

«На жаль, сьогодні не поодинокі випадки, коли неякісне виконання робіт, наприклад, з проектування, стає причиною появи довгобудів або навіть втрати законно придбаного житла його власниками. Ми пропонуємо запровадження страхування професійної діяльності у будівництві з метою мінімізації ризиків та охорони майнових та особистих інтересів споживачів», — зазначив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

У страхуванні професійної діяльності в будівництві вбачають ще ряд позитивних змін. Зокрема нововведення сприятиме підвищенню якості проектування та будівництва об’єктів, розподілить ризики, а також вимагатиме від сертифікованих спеціалістів високої відповідати за здійснені роботи. Крім того, це дозволить посилити позиції України у рейтингу Doing Business щодо індексу контролю якості.

Парцхаладзе зазначив, що 13-го листопада буде проведено круглий стіл щодо впровадження страхування професійної діяльності у будівництві.

Нагадаємо, 2-го жовтня уряд подав до Верховної Ради законопроект №7151 «Про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів», який встановлює конкретні методи перевірки на всіх етапах від виробника до кінцевого споживача.