Мін'юст запустить онлайн-реєстр батьків, що не сплачують аліменти
facebook.com/PavloPetrenko.official

Мін’юст запустить онлайн-реєстр батьків, що не сплачують аліменти

На офіційному сайті Міністерства юстиції України з’явиться електронний реєстр батьків, які уникають сплати аліментів. Про це в п’ятницю, 10-го листопада, заявив глава відомства Павло Петренко під час виступу в парламенті, повідомляє Main.in.ua з посиланням на сайт Мін’юсту.

Павленко впевнений, що публічний список неплатників аліментів стане одним із засобів впливу на свідомість недобросовісних батьків.

«Міністерство юстиції пропонує вже найближчим часом запустити на сайті нашого відомства публічний реєстр злісних неплатників аліментів. Ми маємо зробити так, щоб всі взнали, хто економить на своїй дитині, хто не дає їй нормального виховання і нормального утримання», — зазначив Петренко.

За словами міністра, на сьогодні налічується до 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. Зазначена цифра вказує на те, що 600 тисяч дітей живуть у неповних родинах та не отримують фінансову підтримку.

«На жаль, стало нормою, коли той з батьків, який не проживає з дитиною, забуває про її утримання й не платить аліментів. А деякі реальні історії взагалі шокують відсутністю людяності», — наголосив посадовець.

Окрім запровадження онлайн-реєстру, відомство разом з депутатами напрацювало законодавчі зміни, які посилять права дітей та забезпечать їм захист від ухилення сплати аліментів їхніх батьків.

Зокрема розроблений законопроект пропонує заборонити батькам, що протягом півроку ухиляються від сплати аліментів, покидати межі України.

Крім того, пропонується ще ряд обмежень щодо недобросовісних батьків, а саме:

  • позбавляти права не давати згоду на виїзд дитини за кордон;
  • позбавляти права керувати транспортними засобами, користуватися зброєю, полювати;
  • зобов’язувати виконувати суспільно корисні роботи до 2 місяців, оплату за які направлять їхнім дітям, що потребують аліментів;
  • посилити кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, Кабмін підвищив мінімальний розмір аліментів.