Мін’юст заявляє про незаконність обшуків НАБУ, а в Бюро дії пояснюють загрозою знищення документів

8 грудня співробітники НАБУ провели обшуки у будівлі Міністерства юстиції України. Міністерство юстиції вважає незаконними обшуки, проведені детективами НАБУ, тоді як у НАБУ переконані у законності дій співробітників.

Міністерство юстиції звертається до генпрокурора України та міжнародних установ із заявою про злочин з боку НАБУ через обшук та вилучення документів «без постанови суду» у будівлі міністерства.Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Громадьке.

Про це під час брифінгу заявила перший заступник голови Мін’юсту Наталія Бернацька.

«Ми направляємо заяву до генерального прокурора про скоєня злочину сьогодні, ми вимагаємо негайного розслідування цього», — сказала вона.

Також вона заявила про звернення до Мін’юсту США через обшуки.

«Ми звертаємось до послів G7 з інформацією про те що відбувається, з викладення фабули справи незаконних дій НАБУ. Також ми звертаємось до Мінюсту США , які кажуть, що мають договір про співпрацю з Бюро, і заявляємо, що на Мін’юст України вчиняються тиск і дії, які не відповідають нормам українського і міжнародного законодавства», — наголосила Бернацька.

Чиновниця пояснила, що до Міністерства юстиції надійшла ухвала суду лише на надання тимчасового доступу до інформації для детективів НАБУ.

«Вчора (7 грудня – ред.) до Міністерства юстиції надійшла ухвала про тимчасовий доступ. Це означає, що ми звертаємось до співробітників правоохоронного органу, який отримав такий дозвіл, і плануємо з ними дні, коли вони приходять і у присутності наших співробітників отримують такий доступ», – сказала вона.

Бернацька уточнила, що в ухвалі йшлось лише про тимчасовий доступ до документів, а обшук, за її словами, детективи НАБУ не мали права проводити.

«Обшук був незаконним, і за це передбачена кримінальна відповідальність», – підсумувала вона.

В заяві НАБУ зазначили, що обшуки у Міністерстві юстиції були законними й проводилися через ризик знищення документів, які мали бути надані Мін’юстом в рамках розслідування детективами кримінального провадження.

У НАБУ зазначили, що обшуки проводились у службовому кабінеті одного з посадовців Мін’юсту.

«Невідкладність слідчої дії була обумовлена оперативною інформацією про ризик знищення документів, які мали бути надані Мін’юстом в рамках розслідування детективами НАБУ кримінального провадження», — йдеться у повідомленні.

У Бюро пояснили, що дозвіл на вилучення цих документів було санкціоновано 23 листопада слідчим суддею Солом’янського районного суду Києва.

Зазначається, що відповідно до ухвали Мін’юст був зобов’язаний надати запитувані відомості до НАБУ.

Ввечері 7 грудня детективи отримали оперативну інформацію про те, що «частина запитуваних документів знищується».

«В результаті обшуку ця інформація підтвердилась, залишки документів вилучено», — наголосили в НАБУ.

Як заявив у коментарі керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв, відбулось часткове знищення документів. Папери були розірвані та викинуті у сміття. Іншу частину документів до власного дому відвезла чиновниця Мін’юсту, у якої також провели обшуки.

Наразі детективи НАБУ звертаються до суду для отримання санкції на вилучення віднайдених під час обшуку доказів.