МІП пропонує запровадити в Україні освітню галузь «комунікативістика»
#hsjw14/Flickr

МІП пропонує запровадити в Україні освітню галузь «комунікативістика»

Вчора, 2 листопада, в Комунікативному центрі Уряду відбулася експертна зустріч на тему: «Впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика»». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Міністерства інформаційної політики України.

За словами керівника Сектору стратегічних комунікацій МІП Олексія Тарабукіна, щоб реформувати сферу урядових комунікацій, потрібно перш за все забезпечити якісну освіту для фахівців з комунікацій.

«МІП пропонує запровадити галузь знань «комунікативістика», що допоможе готувати якісних спеціалістів, які будуть професійно подавати інформацію людям, роз’яснювати її», — пояснив він.

Директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки України Олег Шаров зазначив, що проект постанови КМУ, який передбачає відповідні перейменування галузі знань і спеціальності, вже винесли на громадське обговорення.

mip.gov.ua

У свою чергу голова правління Фундації «Суспільність», доктор політичних наук Сергій Даниленко розповів про історію питання, зусилля експертного та академічного середовища із запровадження освітньої галузі.

«На наш погляд, таке рішення сприятиме власне журналістиці, яка уникне неприродній для цього фаху «відповідальності» за такі спеціальності як зв’язки з громадськістю, реклама, видавнича справа, урядові комунікації тощо, які сьогодні «вмонтовані» у галузь знань 06 «Журналістика». До того ж це стане адекватною відповіддю на запит ринку праці, який чекає на фахівців з широкого спектру комунікацій», — зазначив він.

Голова вченої ради «Національної академії комунікативістики», професор Леонід Новохатько акцентував увагу на нагальній потребі не зволікати із процедурою проходження проекту постанови урядовими інституціями та винесенням консолідованого документа на засідання Кабінету міністрів. Він пояснив, що від цього залежить корегування освітнього процесу в багатьох вишах країни, що позначиться на вступній кампанії.

Під час заходу було встановлено відеозв’язок з містами: Вінницею, Дніпром, Львовом, Одесою, Полтавою, Харковом та Черніговом. Учасниками зустрічі стали представники Міністерства інформаційної політики, Урядового офісу реформ, експерти та представники інститутів громадянського суспільства з регіонів України.