Місцева влада понесе кримінальну відповідальність за несвоєчасне підключення до тепла, — Зубко

До вівторка, 31-го жовтня, голів ОДА та місцеві адміністрації зобов’язали здійснити моніторинг усіх проблемних питань щодо запуску опалення. Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко нагадав про кримінальну відповідальність за неналежне виконання покладених обов’язків. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Урядового порталу.

«Стаття 367 Кримінального кодексу України, частина 1 і частина 2, яка передбачає ув’язнення до 5 років за неналежне виконання своїх обов’язків, або невиконання обов’язків, яке призвели до значних наслідків. Тому, я прошу всіх схаменутися і перестати перекладати свою управлінську неспроможність на центральні органи влади або ОДА», — наголосив міністр.

За його словами, до Генпрокуратури передадуть усі матеріали, що підтверджують факти саботажу, бездіяльності та невчасного виконання обов’язків органами місцевого самоврядування.

«Місцеве самоврядування зобов’язане відповідно до чинного законодавства сумлінно виконувати обов’язки перед своїми громадянами, які їх обирали і, які їм обіцяли надавати якісні послуги», — зазначив Зубко.

Зубко звернув увагу на статтю закону України «Про органи місцевого самоврядування», що зобов’язує місцеву владу здійснювати управління комунальними підприємствами. До зазначених функцій зокрема входить вчасний запуск опалення. Крім того, він послався на закон України «Про теплопостачання», у статті 9-ій якого йдеться, що на місцевому рівні державне управління у сфері теплопостачання здійснюється місцевими держадміністраціями.