Мітинг під радою: протестувальники вимагають визнати добровольців учасниками бойових дій
ukrinform.ru

Мітинг під радою: протестувальники вимагають визнати добровольців учасниками бойових дій

Близько сотні представників Всеукраїнського громадського об’єднання «Свобода» та інших патріотичних організацій пікетують будівлю Верховної Ради з вимогою ухвалити законопроект «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціального та правового статусів». Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на Укрінформ

Як повідомив кореспондент Укрінформу, учасники пікету тримають у руках прапори з партійною символікою ВО «Свобода», «Національного корпусу» а також плакати із лозунгами. Правопорядок забезпечують близько 200 поліцейських. Ситуація в цілому спокійна.

Законопроектом №7190 (Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціального та правового статусів) пропонується визначити добровольцями осіб, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції, але не були включені до складу, зокрема, Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії.

У той же час проект передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на термін не менше ніж 30 календарних днів, в тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

«При цьому, особам з числа добровольців, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальшу участь в бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції, статус учасника бойових дій пропонується надавати незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції», — уточнюють автори законопроекту.

Добровольців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час АТО, пропонують визнати інвалідами війни та поширити на них і членів їх сімей гарантії і пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадаємо, під час зустрічі з конгресменами Арсен Аваков домовився про допомогу американських партнерів у запровадженні медичної та психологічної реабілітації для військових.