Митники викрили одеських контрабандистів, які заробили на схемі з китайськими товарами 450 млн грн

Митники та НАБУ заарештували гроші одеських контрабандистів, які створили в місті десятки фейкових фірм. Про повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. 

Він зазначив, що завдяки спільній роботі ДФС та НАБУ, нещодавно вдалося заарештувати 450 мільйонів гривень. Ці гроші належали двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролював один із найвідоміших контрабандистів України.

Схема працювала таким чином: одеські контрабандисти створили десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи. Ці компанії отримували великий обсяг взуття, тканин, сумок та інших товарів з Китаю, постачанням яких займалися аналогічні фірми-прокладки.

«Контракти ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять та більше разів. Наприклад, взуття ділки декларували по $0,5 за кілограм», — зазначив Продан.

Коли митники отримували декларації з недостовірними даними, вони коригували митну вартість до рівня, який відповідав реальній вартості товару. Однак, користуючись 55-ою статтею Митного кодексу, представники одеських компаній вносили на рахунки митниці відповідні фінансової гарантії, що давало можливість направити товар у вільний обіг.

«А далі ці компанії-імпортери зверталися до одного з одеських судів. І група суддів скасовувала рішення митниці, фактично зобов’язуючи її розмитнювати товар за значно заниженою вартістю та повертати імпортерові його фінансову гарантію. Хоча було цілком очевидно, що довіряти документам, які надають компанії-імпортери, не можна. Це цілковита фікція. Але одеські судді чомусь цього не помічали», — зауважив Продан.

Митникам вдалося зібрати всю інформацію щодо дій учасників схеми та надіслали її правоохоронцям.

«Кошти контрабандистів заарештовані. Я дуже сподіваюсь, що НАБУ доведе цю справу до кінця. І до кримінальної відповідальності будуть притягнуті всі «дійові особи» — у тому числі й представники судової гілки влади», резюмував Мирослав Продан.