Митники завадили вивезенню з України раритетної скрипки Аматі
facebook.com/SFSofUkraine

Митники завадили вивезенню з України раритетної скрипки Аматі

У запорізькому аеропорту громадянин Туреччини хотів нелегально провезти у ручній поклажі скрипку, ймовірно виготовлену італійськими майстрами смичкових інструментів Аматі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Державної фіскальної служби України.

Згідно з повідомленням, пасажир авіарейсу «Запоріжжя-Стамбул» обрав для проходження митного контролю «зелений коридор» — без потреби заповнення митної декларації. Після перетину ним цього коридору в ручній поклажі чоловіка знайшли скрипку.

«Раритетний музичний інструмент знаходився у ручній поклажі без ознак приховування», — зазначили в ДФС.

Турист не приховував скрипку, проте ні висновків мистецтвознавця, ні дозвільних документів на її перевезення він не мав.

Скрипку тимчасово вилучили для з’ясування необхідних обставин.

У ДФС зазначили, що перетин українського кордону подібних культурних цінностей обмежується статтею 373 Митного кодексу України, законом України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та наказом МОН №258.

Аматі — італійська родина скрипкових майстрів з Кремони. Засновник фабрики кремонських скрипок Андреа Аматі походив з давнього роду, який жив в Кремоні у XVI столітті. Сини Андреа — Антоніо і Джіроламо — продовжили справу свого батька.