МОН оголосило нові умови вступу на 2018 рік
УНІАН

МОН оголосило нові умови вступу на 2018 рік

Міністерство освіти і науки оприлюднило умови прийому у вузи на 2018 рік. Про це повідомляють на сайті відомства.

Згідно з новими правилами прийому до вищих навчальних закладів абітурієнти зможуть подати 7 заяв на 4 спеціальності на місця державного й регіонального замовлення. При цьому кількість заяв на контракт обмежуватися не буде.

Також зазначається, що у 2018 році будуть прийматися сертифікати зовнішнього незалежного тестування 2016, 2017 і 2018 років (однак оцінки з іноземних мов будуть ураховувати тільки за сертифікатами за 2018 рік).

Абітурієнти, що вступають на основі повної загальної середньої освіти за денною і заочною формами навчання, за кількома винятками, будуть подавати заяви тільки в електронній формі.

Реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів і завантаження в них необхідних документів почнеться 2 липня й закінчиться 25 липня.

Прийом заяв і документів розпочнеться 12 липня.

Особи, які вступатимуть у виші за результатами співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подавати заяви до 20 липня.

Абітурієнти, які вступатимуть лише на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання — до 26 липня.

Творчі конкурси у вишах буде проведено в кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити — з 21 до 26 липня; співбесіди — з 21 до 23 липня включно.

Сьогодні в МОН проведуть прес-конференцію щодо умов вступу до ВНЗ на 2018 рік.

Заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич та директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров розкажуть про новації в умовах прийому до вишів на 2018 рік. Зокрема, йдеться про встановлення прохідного балу на медичні спеціальності, розширення можливості використання сертифікатів ЗНО попередніх років, упорядкування використання додаткових балів та коефіцієнтів, розширення переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, тощо.