МОН припинить збирати надлишкові дані про майбутніх призовників, - Уповноважений ВР з прав людини
flickr.com/star-dust

МОН припинить збирати надлишкові дані про майбутніх призовників, — Уповноважений ВР з прав людини

Міністерство освіти та науки України зобов’язалося зупинити незаконне збирання персональних даних майбутніх призовників та членів їхніх родин. Зазначену вимогу МОН отримало від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт омбудсмена.

Уповноважений встановив, що скарги заявників на заклади загальної середньої освіти щодо порушення ними законодавства про захист персональних даних є небезпідставними.

Зазначається, що викладачі допризовної підготовки вимагали від юнаків вказувати у «Довідці про родину призовника» надлишкової інформації:

  • національність,
  • стан здоров’я,
  • релігійні переконання,
  • майновий стан родичів,
  • місця роботи рідних,
  • відомості про судові справи, у яких брали участь рідні майбутнього призовника,
  • наявність домашніх тварин.

У 2015 році у бланку довідки зазначені поля були видалені завдяки поданню Уповноваженого щодо усунення порушень конституційного права на приватність.

У зв’язку з повторенням порушень, які в свою чергу почали викликати обурення та скарги, керівник Секретаріату Уповноваженого наприкінці листопада надіслав до Міносвіти листа щодо усунення порушень конституційного права на приватність. А Міноборони отримало лист-нагадування щодо належного виконання подання Уповноваженого від 2015 року.

«Міністерство освіти і науки України, у свою чергу, направило до управлінь (департаментів) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій листа про необхідність вжиття заходів щодо припинення незаконного збирання надлишкових персональних даних учителями (викладачами) навчального предмета «Захист Вітчизни» про юнаків допризовного віку та членів їхніх родин», — йдеться у повідомленні.

Крім того, управлінням освіти порекомендували провести роз’яснювальну роботу про дотримання вимог законодавства про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, а також про захист їх персональних даних.

Також роз’яснювальну роботу провели й з посадовими особами військових комісаріатів.