МОН відмовилося від ЗНО з російської мови
facebook.com/zno.ukr.center

МОН відмовилося від ЗНО з російської мови

Міністерство освіти і науки України визначило перелік навчальних предметів, за якими в 2018 році буде проводитися зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл. Відповідний наказ Міністерства сьогодні набув чинності, повідомляє сайт УЦОЯО.

До переліку предметів, за якими в 2018 році буде проведено ЗНО, увійшли: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія та чотири іноземних мови (англійська, іспанська, німецька та французька). Російська мова, оцінювання з якої випускники шкіл могли проходити з 2011 року, тепер не входить до переліку тестових предметів.

Відзначається, що кожен абітурієнт має право скласти тести максимум із чотирьох навчальних предметів. Результати тестування з трьох предметів випускникам шкіл будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації.

Окрім випускників шкіл, в 2018 році зовнішнє тестування з української мови та літератури складатимуть студенти професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які у 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Їм результати тестування зараховуватимуться як оцінки для їх атестату про середню освіту.

Також у 2018 році на іспитах з іноземних мов вперше вводяться тести двох рівнів складності: В1 і В2. Тепер тести з іноземних мов включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. Тест рівня В2 будуть складати випускники, які хочуть зараховувати результат тестування як оцінку за державну атестацію і вивчали цю мову на профільному рівні.