МОН заперечує інформацію про скасування батьківських комітетів у школах
facebook.com/UAMON

МОН заперечує інформацію про скасування батьківських комітетів у школах

Міністерство освіти України заперечує інформацію, яка поширилась у ЗМІ, про скасування діяльності батьківських комітетів у школах. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на сайт міністерства.

«МОН у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів). Відповідне роз’яснення надається прес-службою МОН у зв’язку з поширенням низки публікацій про нібито скасування Міністерством батьківських комітетів», — йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що накази, які втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою «старого» законодавства. Вони за своєю правовою природою мали лише рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм.

Окрім того, повноважень у МОН на врегулювання питань діяльності батьківського чи учнівського самоврядування немає.

«Закон України «Про освіту» однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. Враховуючи, що вказаний Закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень», — додали у прес-службі.

Зокрема, у новому Законі деталізується порядок створення органу батьківського самоврядування, його відносин і взаємодії зі школою і її засновником (місцевими органами самоврядування).

Наразі міністерство працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд до ВР цьогоріч.

«Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу», — йдеться в повідомленні.

Через це наявність або відсутність відповідних органів не залежить від бажання батьків або школярів. Саме це має змінити новий Закон «Про загальну середню освіту».