МОЗ опублікувало перелік ліків, які безкоштовно може отримати кожен українець
Правда.if.ua

МОЗ опублікувало перелік ліків, які безкоштовно може отримати кожен українець

Відтепер кожен українець має право отримати ліки з переліку, що опубліковано на сайті МОЗ, безкоштовно. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на сторінку Уляни Супрун на Facebook.

Щотижня нові партії ліків, закуплені МОЗ через міжнародні організації, відправляються у регіони.

Це препарати, які кожен український пацієнт має отримувати безоплатно, бо держава вже їх закупила за податки, що сплачує кожен громадянин.

Останні постачання в регіони — це вакцини, ліки для онкохворих дорослих і дітей, для новонароджених з дихальними розладами, для пацієнтів, які страждають на легеневу артеріальну гіпертензію, пацієнтів, які знаходяться в до- та післяопераційному періоді трансплантації. Всього у 2018 році МОЗ закупило ліки за 40 програмами.

Завдяки співпраці з міжнародними організаціями МОЗ може надавати пацієнтам якісне та безоплатне лікування. Однак не всі пацієнти знають про це.

«Система закупівель є прозорою та відкритою. На сайті МОЗ України ви завжди можете знайти інформацію про кількість ліків, які закуповує держава, коли вони будуть в Україні та чи вже потрапили до медзакладів вашого регіону», — зазначає Уляна.

Відповідно до Наказу МОЗ №509 від 2016 року, лікарні повинні публікувати інформацію про залишки ліків на сайтах обласних департаментів охорони здоров’я чи оприлюднювати її в самому закладі — у доступних місцях.

«Знайте свої права та завжди перевіряйте інформацію та вимагайте свої ліки! Ви не лише захистите своє право на лікування, а також допоможете відстояти позитивні зміни та відчути їх швидше іншим громадянам», — повідомляє Супрун.

Переглянути список усіх безкоштовних ліків можна за посиланням.