МОЗ визначилось з граничними цінами для препаратів програми «Доступні ліки»
flickr.com/jeepersmedia

МОЗ визначилось з граничними цінами для препаратів програми «Доступні ліки»

2 січня 2018 року, Міністерство охорони здоров’я України опублікувало Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби для участі в урядовій програмі “Доступні ліки”. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-центр Міністерства Охорони Здоров’я України.

Заявки від фармвиробників та імпортерів на участь у програмі приймаються до 11 січня 2018 року включно. На початку лютого Міністерство затвердить новий перелік препаратів програми “Доступні ліки”.

Новий реєстр “Доступних ліків” містить 23 МНН(міжнародних непатентованих назв). Наприкінці грудня Уряд ухвалив зміни до програми і доповнив “Доступні ліки” ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу — Лозартаном та Глібенкламідом.

“Завдяки цій зміні ми очікуємо щонайменше 10 нових торгових назв препаратів, що розширять перелік безкоштовних лікарських засобів. Це дозволить збільшити асортимент медикаментів для пацієнтів, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету”, — зазначив Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України.

Реєстрація ліків, що відшкодовуються державою за урядовою програмою “Доступні ліки” переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

Також Кабінет міністрів затвердив методику розрахунку вартості послуг з медичного обслуговування, які фінансуються за рахунок державного бюджету. Дана методика забезпечить впровадження універсальної системи розрахунку вартості медичних послуг та обліку витрати коштів в медустановах.

flickr.com/presidenciamx

Нагадуємо, що 19 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №6327 про медреформу. Він вводить поняття «програми державних гарантій медичного обслуговування населення».

В рамках програми держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності та пологів.