МОЗ вводить міжнародну класифікацію первинної меддопомоги
flickr.com/proimos

МОЗ вводить міжнародну класифікацію первинної меддопомоги

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, згідно з яким сімейні лікарі, терапевти та педіатри будуть використовувати міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги (ІСРС-2). ІСРС-2 передбачає ведення медичних записів в електронній формі та кодування причини кожного окремого звернення пацієнта. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт відомства.

Відповідний наказ № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)» було прийнято 4-го січня.

Як зазначили у міністерстві, запровадження ІСРС-2 в Україні дозволить зосередитись на потребах пацієнтів, замість прилаштовування під зручність формування кодів для статистики.

«Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову і статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів», — йдеться в повідомленні.

Очікується, що нововведена система та подальше спрощення форм для обліку й статистики допоможе побудувати пацієнтоорієнтовану систему охорони здоров’я.

У рамках впровадження ІСРС-2 планують запустити навчальні онлайн-тренування для лікарів, а також регіональні тренінги для практикуючих спеціалістів. Крім того, працівників медустанов забезпечуватимуть навчальними матеріалами на до- та післядипломному рівні здобування медичної освіти.

Міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги розробила Всесвітня організаця сімейних лікарів (WONCA) у 1987 році. На сьогодні користуються її другим виданням ІСРС-2, яке було оновлено у 2016 році.

ВООЗ офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).

У минулому році МОЗ підписало угоду з WONCA щодо ліцензійного використання ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку переклали ІСРС-2.