МОЗ закупить ліки для пацієнтів з онкологією на зекономлені 100 млн гривень
flickr.com/Cristian

МОЗ закупить ліки для пацієнтів з онкологією на зекономлені 100 млн гривень

Міністерство охорони здоров’я закупить додаткові ліки для пацієнтів з онкологією на зекономлені 100 млн гривень. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

Відповідне розпорядження нещодавно підтримав Кабмін, а у п’ятницю, 22 грудня, затвердив Бюджетний комітет Верховної Ради України.

«МОЗ оптимізувало витрати на низку програм і протягом 2017 року досягло економії у 100 млн гривень. Зекономлені кошти буде перерозподілено на закупівлю препаратів для лікування дорослої онкології. Наразі Міністерство працює над визначенням переліку препаратів, на які буде виділено кошти», — йдеться в повідомленні.

В міністерстві зазначили, що онкологія – є однією з найбільш недофінансованих програм. Загальний обсяг виділених бюджетних коштів на програму становив усього 397 млн гривень у 2016 році, та майже 709 млн гривень у 2017 році.

Незважаючи на значне збільшення фінансування програми, цьогоріч державне фінансування забезпечувало лікуванням лише 24% дорослих хворих.

«У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на рак. В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів. Тому лікування онкозахворювань є одним із пріоритетів держави. Ми працюємо та будемо продовжувати працювати над тим, аби якомога більше українців мали доступ до безкоштовного лікування», – заявила в.о. Міністра охорони здоров`я Уляна Супрун.

Згідно з даними Канцер Реєстру, в Україні щороку реєструється більше 130 тис. нових випадків захворювання на рак. Фактично, кожен сороковий українець хворіє на рак і потребує високовартісного лікування.

Президент благодійного фонду «Рожева стрічка» Ольга Фещенко додала, що дуже непросто шукати благодійників для дорослих пацієнтів, адже дорослим допомагають неохоче, вони не викликають стільки співчуття як діти.

«Ми раді, що Міністерство охорони здоров’я ставить проблему дорослої онкології в пріоритет і шукає шляхи її вирішення. 100 млн гривень – це не пуста цифра, за нею стоять врятовані життя і цілі родини. Адже дорослі пацієнти – це чиїсь батьки і, хоч і дорослі, а все ж чиїсь діти», — зазначила Фещенко.

Наразі Міністерство розпочинає закупівлі ліків для онкохворих пацієнтів через Програму розвитку ООН.

Нагадаємо, що нещодавно в Україні запрацювала спрощена процедура реєстрації лікарських засобів. Відтепер препарати, що пройшли всі етапи перевірки якості можна зареєструвати усього за 17 днів.