МВС хоче запровадити "Теорію розбитих вікон" в Україні
facebook.com/mvs.gov.ua

МВС хоче запровадити «Теорію розбитих вікон» в Україні

Міністерство внутрішніх справ України планує вивчити та запровадити в нашій державі досвід Нью-Йорка, який дозволив знизити злочинність в американському місті на 40%. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС.

Зазначається, що голова МВС Арсен Аваков у Харкові 19-го листопада обговорив «Теорію розбитих вікон» з колишнім мером Нью-Йорка, радником президента США з кібербезпеки Рудольфом Джуліані. Теорія розкриває поведінкову психологію громадян в масі. Її суть полягає в тому, що люди, які бачать, як хтось порушує правила і не отримує покарання, можуть поводитись аналогічним чином.

Якщо, приміром, на тротуарі припарковано кілька авто, то знайдеться ще кілька водіїв, охочих так само залишити свої транспортні засоби в недозволеному місці. На основі зазначеної теорії у 1994 році тодішній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані розпочав «політику нульової терпимості» до дрібних правопорушень.

Поліцію зобов’язали реагувати на найдрібніші правопорушення. Карали навіть за папірець, кинутий поруч зі сміттєвою урною. За два роки суттєво знизились тяжкі злочини та скоротилися вбивства.

«За цей час Нью-Йорк з міста з двозначною репутацією став містом, в якому додалися інвестиції за рахунок комплексної системи заходів. Він, будучи мером, впровадив «Теорію розбитих вікон» і знизив злочинність на 40%. Він створив спеціальну систему реагування, персональну відповідальність та персональне стимулювання місцевих поліцейських. Ця система запрацювала і досі працює в усьому світі. Ми її будемо теж імплементувати потихеньку», — зазначив міністр внутрішніх справ.

Аваков додав, що після короткої зустрічі з Джуліані у Харкові, вони зустрінуться з ним ще і в Києві.

«Думаю, що ми з ним продовжимо вже неформальне спілкування, в неформальній обстановці», — повідомив очільник МВС.

Нагадаємо, уряд схвалив Стратегію розвитку МВС до 2020 року.