МВС запропонувало законодавчі зміни для посилення безпеки на дорогах
facebook.com/arsen.avakov

МВС запропонувало законодавчі зміни для посилення безпеки на дорогах

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков презентував на спеціальному засіданні Кабміну ряд важливих змін до законів, які регулюють безпеку на дорогах та визначають відповідальність за її порушення. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

На розгляд уряду МВС України подало законопроект про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Також було передано проекти постанов КМУ, які пропонують внести зміни до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія та функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень.

Згідно із запропонованими нововведеннями, швидкість у населених пунктах хочуть обмежити до 50 км/год. Зазначені обмеження діють в європейських країнах та США. Крім того, така швидкість рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації ВООЗ.

Крім того, на вулицях планують впровадити фото- та відеофіксацію порушень ПДР.

Ряд нововведень стосуються посилення відповідальності за правопорушення на дорогах. Так, штраф за перевищення максимально швидкості руху в 50 км/год хочуть збільшить більш ніж у 6 разів — з 510 грн до 3400 грн.

kmu.gov.ua

За втечу з місця ДТП хочуть карати штрафом у 3400 грн (теперішня сума штрафу становить 255 грн), а також позбавляти права керування авто строком до 6-ти місяців.

Штраф за керування транспортних засобів без прав зросте до 10 200 грн, за повторне порушення особі прийдеться платити у 4 рази більше — 40 800 грн.

Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, за повторні порушення розмір штрафу зросте вдвоє.

Зміни до Положення про порядок видачі посвідчення водія передбачають видачу першого водійського посвідчення на 2 роки. Якщо впродовж цього часу водій не здійснить більше ніж три адмінправопорушення, наступне посвідчення йому видадуть на 30 років. Якщо впродовж двох особу притягували до відповідальності за порушення ПДР, то їй потрібно буде повторно скласти іспит.

Ініційовано посилити також і кримінальну відповідальність водіїв. Розміри покарань, передбачених статтею 286 ККУ «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами», хочуть збільшити.

Крім того, порушення ПДР у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок чого завдано травм середньої тяжкості, передбачає позбавлення волі на 3 роки з відбиранням прав строком від 3-х до 5-ти років.

Якщо п’яний водій порушив ПДР, завдавши потерпілим тяжких травм або смерті, то його чекатиме позбавлення волі від 7-ми до 12-ти років. Водійське посвідчення у такому випадку відберуть на період від 5-ти до 10-ти років.

Усі розроблені документи будуть передані на розгляд до Верховної Ради.