МЗС направило ноту Білорусі через затримання директора українського заводу
facebook.com/UkrEmbMinsk

МЗС направило ноту Білорусі через затримання директора українського заводу

Міністерство закордонних справ України направило Білорусі ноту для з’ясування інформації про затримання на території країни українського громадянина Олександра Скиби, який, за попередньою інформацією, є директором ПАТ «Завод обважнювачів». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Про офіційне звернення МЗС України до білоруської сторони через затримання Олександра Скиби розповів  офіційний представник Департаменту консульської служби Василь Кирилич.

«Посольство звернулося до МЗС Білорусі у зв’язку з інформацією про затримання громадянина України власне в цій країні, у Білорусі. Посольство просить у ноті невідкладно повідомити про причини та обставини затримання, місце й умови тримання громадянина України», — заявив він.

Кирилич додав, що іншою інформацією МЗС України наразі не володіє, оскільки в Білорусі поки що не дали жодної офіційної відповіді на ноту українських дипломатів. Він наголосив, що ноту до зовнішньополітичного відомства Республіки Білорусь було відправлено сьогодні вранці. Також зазначається, що представник Департаменту консульської служби не зміг підтвердити інформацію, що затриманий громадянин України є директором ПАТ «Завод обважнювачів».

Нагадаємо, сьогодні вранці в українських ЗМІ було оприлюднено повідомлення, згідно з якими КДБ Білорусі затримало Олександра Скибу, директора ПАТ «Завод обважнювачів», що розташований у місті Костянтинівка Донецької області. Зазначалося, що 15 листопада він поїхав до білоруської столиці на переговори з представниками ВАТ «Мінський тракторний завод». Скиба мав повернутися з відрядження того ж самого дня, та потім зв’язок із ним зник, а вранці 16 листопада він зателефонував своїй дружині з незнайомого білоруського номера і повідомив, що його затримали працівники Комітету державної безпеки.