На Борщагівському фармацевтичному заводі провели обшук
bcpp.com.ua

На Борщагівському фармацевтичному заводі провели обшук

На Борщагівському хіміко-фармацевтичному заводі прокуратура міста провела обшуки 31 серпня, повідомляє УНІАН. Офіційну заяву з цього приводу опубліковано на сайті підприємства.  

«Сьогодні у ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ), який входить у ТОП-20 найбільших фармацевтичних виробників України, були проведені обшуки прокуратурою м. Київ», — сказано в заяві.

Згідно з інформацією, що оприлюднив БХФЗ, співробітники прокуратури за рішенням суду отримали доступ до документів підприємства щодо ціноутворення впродовж 2016-2017 років. Також співробітники прокуратури через суд отримали доступ до первинних фінансово-господарських документів заводу.

У компанії зазначають, що протягом року невідомі особи неодноразово чинили тиск на акціонерів БХФЗ та залякували їх, вимагаючи продати акції підприємства. Додають також, що Антимонопольний комітет України надав ПАТ «Фармфірма «Дарниця»» дозвіл на концентрацію 50% акцій заводу.

«Зважаючи на вищезазначені факти, є підстави сумніватися у справжній меті обшуків, які здійснюють слідчі органи», — додають у БХФЗ. Як повідомляють на підприємстві, метою обшуку в суді було названо звернення територіального медичного об’єднання «Психіатрія» (Київ) на підставі нібито завищених відпускних цін на ліки, які виробляє БХФЗ.

Нагадаємо, в березні 2015 р. Київ за 171,844 млн грн продав фармфірмі «Дарниця» 30% акцій БХФЗ, що належали до цього місту. У січні 2016 р. АМКУ дозволив компанії «Дарниця» придбати більше 50% акцій БХФЗ. При цьому, вже у квітні комітет оштрафував компанію на 20,4 тис. грн за придбання 30%-го пакету акцій БХФЗ без відповідного дозволу.

 

Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на держреєстр, на даний час кінцевими бенефіціарами Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу є Тетяна Артеменко, Микола Безпалько, Олег Голобородько, Гліб Загорій та Євген Сова.