На будівельників хочуть покласти відповідальність за кожен етап виробництва
flickr.com/clarasanchiz

На будівельників хочуть покласти відповідальність за кожен етап виробництва

Кабмін 2 жовтня подав до Верховної Ради законопроект №7151 «Про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів», яким прагнуть встановити конкретні методи перевірки на всіх етапах від виробника до кінцевого споживача.

Документ встановлює вимоги до споруд протягом усього життєвого циклу і до процедур технічної апробації будівельних виробів. Згідно із законопроектом виробник має складати декларацію технічних показників будівельного виробу відповідно до технічних вимог та документацій.

Зазначається, що проект закону спрямований на запровадження положень консолідованої версії Регламенту (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради. Положення встановлюють гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних матеріалів та скасовуютьДирективу Ради 89/106/ЄEC.

«Прийняття такого закону дозволить комплексно врегулювати суспільні відносини суб`єктів господарювання у процесі проведення технічної апробації будівельних виробів та здійснення декларування, а також посилитизахист прав споживачів, зокрема шляхом підвищення рівня поінформованості про якість і безпеку споруд, будівельних виробів», — йдеться у пояснювальній записці до закопроекту.