На ЧАЕС запрацює нове сховище відпрацьованого ядерного палива
chnpp.gov.ua

На ЧАЕС запрацює нове сховище відпрацьованого ядерного палива

Протягом року на Чорнобильській АЕС почне працювати нове сховище ядерного палива, де його можна буде зберігати протягом 100 років. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Національний промисловий портал.

Зазначається, що теперішнє сховище відпрацьованого ядерного палива, яке працює за технологією мокрого типу, виведуть з експлуатації протягом найближчих семи років. Нове сховище — сухого типу — дозволить зберігати відпрацьоване паливо впродовж 100 років. Зазначається, що наразі на атомній станції проводяться “холодні випробування” усіх систем і модулів.

“Паливо з реакторів буде фонити. На шляху між персоналом і паливом будуть метрові стіни, метрове захисне скло. Все паливо переміщається в захисних транспортних чохлах, контейнерах для забезпечення радіаційної безпеки”, – розповів інженер проектної групи сховища ядерного палива Денис Бабич.

Відпрацьоване паливо переміщуватимуть у бетонні сховища після спеціальної обробки. Працівники ЧАЕС запевняють, що сховища здатні витримати і землетрус, і падіння літака, і навіть вибух.

Машинний зал першого і другого енергоблоків планується перетворити на сховище радіоактивних відходів. Його мали ввести в експлуатацію вже у листопаді, одночасно розпочавши роботи з демонтажу нестабільних конструкцій всередині саркофагу. Тепер дати змістилися, рішення про нові терміни запуску обох сховищ буде прийнято в грудні.

Наразі запуск нового сховища для відпрацьованого ядерного палива заплановано провести протягом року. Зазначається, що тоді ж запрацює сховище для радіоактивних відходів. Підготовчі роботи вже почалися.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ядерне паливо у новому сховищі на ЧАЕС сортуватимуть роботи.