На Черкащині відкрили потужний завод з переробки меду
beehive.ua

На Черкащині відкрили потужний завод з переробки меду

Нове підприємство з переробки монофлорного і поліфлорного меду відкрилося у с. Чернявка Черкаського району. За повідомленням Інфоміст,  виробництво заводу Beehive становить 5000 квадратних метрів потужностей, всього у компанії працює 155 осіб. Підприємство здатне виробляти 40 тонн натурального меду в день.

Поблизу заводу в Чорнявці знаходиться пасіка на 1000 вуликів. Крім того, мед постачатимуть на завод із 6 областей Украіни. Продукцію підприємства планують експортувати до країн ЄС та США.

Багато процесів підприємства автоматизовані. На всіх етапах якість меду контролюватимуть у власній лабораторії.

На офіційно відкритті українсько-австрійського підприємства був присутній перший віце-прем’єр-міністр — міністр МЕРТ Степан Кубів.

На своїй сторінці у facebook міністр зазначив: » Сьогодні у Черкасах. Тут відкривається новий завод із виробництва меду Beehive — спільний українсько-австрійський проект з інвестицією близько €10 мільйонів. Це 115 працівників та високотехнологічне виробництво заводу, який має річну продуктивність у 16 000 тонн готової продукції. Бо український мед люблять смакувати у багатьох країнах, тому його експорт щороку зростає. Гарна новина для поціновувачів українського меду по усьому світу.»

З думкою міністра стосовно експортного потенціалу українського меду погоджується експерт в області фінансів Костянтин Шевченко.  У своєму блозі він відмічає: «Україна має колосальний потенціал для подальшого зростання даного бізнесу, як внаслідок збільшення медоносних площ, після запуску ринку землі, так і завдяки розширенню збуту на європейському ринку. Одночасно з цим розширення виробництв і вертикальна інтеграція (дрібна фасовка меду для рітейлу, мереж живлення і готелів, виробництво ліків, випуск косметики) додасть маржинальність українським виробникам, збільшить експортний виторг і сприятиме зміцненню національної валюти.»