На Чорнобильській АЕС проведуть "гарячі" тести сховища відпрацьованого ядерного палива
chnpp.gov.ua/

На Чорнобильській АЕС проведуть «гарячі» тести сховища відпрацьованого ядерного палива

На Чорнобильській атомній електростанції проводять комплексні випробування обладнання сховища, в якому знаходитиметься відпрацьоване ядерне паливо (СВЯП-2). Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу ДСП “Чорнобильська АЕС”

Після завершення робіт, планується провести «гарячі» випробування сховища відпрацьованого ядерного палива №2.

Голова Держінспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков під час ознайомчого візиту на ЧАЕС приділив особливу увагу стану робіт із завершення будівництва сховища. На об’єкті головний інженер проекту підвищення безпеки Андрій Савін та представники генерального підрядника HOLTEC International ознайомили гостя із ходом виконання робіт та майбутніми планами.

Делегація також провела огляд машинного залу 1-го енергоблоку, в якому планують розмістити тимчасове сховище для високоактивних відходів, що утворюються при проведенні робіт з перетворення в екологічно безпечну систему об’єкта «Укриття».

«Введення в експлуатацію нового сховища підвищить рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської станції. Сховище розраховане на довготривале зберігання протягом 100 років. На сьогодні зберігання відпрацьованого ядерного палива здійснюється у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу (СВЯП-1), термін експлуатації, якого завершується у 2025році», — пояснив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Сховище раніше пройшло «холодні» випробування. Після проведення «гарячих» випробувань СВЯП-2 введуть в експлуатацію.

Фінансування будівництва СВЯП-2 здійснюється з Рахунку ядерної безпеки ЄБРР. Призначення об’єкт призначений для приймання, підготовки до зберігання і подальшого зберігання ВТВЗ (відпрацьованих тепловиділяючих збірок) і ХВДП (відпрацьованих додаткових поглиначів), вже накопичених на ЧАЕС.