На Дніпропетровщині встановили екопости, що вимірюватимуть стан повітря
flickr.com/un_photo

На Дніпропетровщині встановили екопости, що вимірюватимуть стан повітря

У житлових районах міст Дніпропетровської області встановили перші пости екологічного моніторингу, які поки що працюватимуть у тестовому режимі. Зокрема, нове обладнання з’явилося у Дніпрі, Павлограді та Нікополі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

За словами директора департаменту екології та природного середовища Дніпропетровської ОДА Руслана Стрільця, на три пости екомоніторингу виділено 3,7 млн гривень.

«Вони (стаціонарні пости екологічного моніторингу, — ред.) виключно українського виробництва і придбані через систему електронних держзакупівель Prozorro. Вважаю, що це ефективне придбання – обладнання сертифіковане, компактне, недороге в обслуговуванні», — зауважив він.

Уже до кінця грудня пости дозволять отримувати повноцінну інформацію щодо стану довкілля у трьох містах в режимі онлайн. Дані будуть передаватися на сайт ecoinfo.pro

Спеціальні датчики постів будуть визначати склад та стан забрудненості повітря за 5-ма показниками. Таким чином, за їх допомогою можна буде визначити найбільших забруднювачів атмосфери, а також відстежувати
динаміку викидів для необхідного реагування влади.

В ОДА також розповіли, що в області з наступного року буде працювати пересувна лабораторія вартістю в 1,9 млн грн — обладнана лабораторія в авто. Вона дозволить заміряти рівень забруднюючих речовин в конкретній точці.

Виміряні дані також відразу передаватимуться на сайт ecoinfo.pro.