На Донеччині висадили Алею Миру
menr.gov.ua

На Донеччині висадили Алею Миру

У неділю, 5-го листопада, у рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» в місті Бахмут Донецької області висаджено Алею Миру. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Мінекології.

В акції взяли участь міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, мер Бахмута Олексій Рева, директор екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Сергій Натрус, представники  греко-католицької та православної церков та місцеві жителі. Учасники заклали Алею Миру, висадивши ясени та ялівець.

Семерак звернув увагу всіх присутніх на те, що акція символічно розпочалася напередодні Міжнародного дня попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і військових конфліктів, який відзначається в Україні та за кордоном 6-го листопада.

«Ми прагнемо привернути увагу суспільства до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, до непоправної шкоди, завданої природним ресурсам України», — сказав Семерак.

За його словами, це символічний акт протесту проти впливу військових дій на природу. Семерак висловив надію  на те, що в найближчому майбутньому з’явиться можливість висадити Алеї Миру на окупованих територіях Луганщини та Донеччини.

menr.gov.ua

Міністр також додав, що громадяни повинні змінити своє ставлення до довкілля. На його думку, це врятує природу та збереже її для нащадків.

«Лише свідоме прагнення кожного українця берегти рідну природу і країну змінить екологічну свідомість нації», — наголосив  Семерак.

Всеукраїнська акція «Посади дерево миру» почалася в нашій державі у 2016 році за ініціативи Української греко-католицької церкви, яку підтримали в Мінекології. З того часу у понад 100 українських населених пунктах висадили 3,5 тисячі фруктових та хвойних Алей Миру

До участі в акції також приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади, представники Української православної церкви Київського патріархату та Духовне управління мусульман України.