На Херсонщині з’явиться регіональний ландшафтний парк

На території Херсонської області планують створити регіональний ландшафтний парк «Гілея» площею 88,2 тисячі га. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Херсонської ОДА.

Парк має розташуватися на нижньодніпровських аренах: Козачелагерській, Олешківській, Чалбаській, Збур’ївській, Івано-Рибальчанській та Кінбурнській косі.

«Основу парку будуть складати п’ять відокремлених ділянок: Західна (в основі Кінбурнської коси та на Іванівській арені), Збур’ївська (на Збур’ївській арені), Чалбаська (на Чалбаській арені) та Корсунська (на Козачелагерній арені)», — зазначають у прес-службі ОДА.

На вказаних територіях збереглися раритетні та реліктові види рослин, грибів, лишайників і тварин, які занесені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку, Світової Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи та Червоного списку Херсонської області.

khoda.gov.ua

Очікується, що парк дозволить:

  • охороняти штучні та природні ліси на території Нижньодніпровських арен,
  • створити понад 100 нових робочих місць,
  • відновлювати природний стан дюнних екосистем,
  • стабілізувати чисельність популяції тваринного світу, зокрема чисельність мисливських тварин.

За словами голови ОДА, його облаштують камерами відеоспостереження та безпілотниками задля оперативного виявлення порушників.

«Унікальність херсонських лісів полягає в тому, що саме вони (в такому обсязі) є єдиними рукотворними на території Україні. Вони були висаджені у 60-х роках минулого століття. На жаль, на сьогоднішні є проблема знищення лісових масивів. Такий об’єкт як РЛП «Гілея» дозволить посилити контроль над вирубкою лісів», – зауважив директор Департаменту екології та природних ресурсів Юрій Попутько.

Проект створення парку «Гілея» планують внести на затвердження обласної ради у березні.